do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Rekord: niemal 100 milionów złotych dla opolskiego oddziału NFZMinister zdrowia w porozumieniu z ministrem finansów zatwierdził zmianę planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2019. Dzięki staraniom Violetty Porowskiej, wicewojewody opolskiego budżet opolskiego oddziału to już ponad 2 mld złotych, przeznaczone na leczenie mieszkańców regionu.

Bez wątpienia data 5 czerwca 2019 r. przejdzie do historii. Tego dnia minister zdrowia w porozumieniu z ministrem finansów, zatwierdził zmianę planu finansowego NFZ na bieżący rok o ponad 4 mld zł. Dla województwa opolskiego to ponad 99 mln złotych.

To efekt starań wicewojewody Violetty Porowskiej oraz dyrekcji opolskiego NFZ, zmierzających do zwiększenia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej na terenie Opolszczyzny. - Nigdy wcześniej Opolski Oddział nie otrzymał w tak krótkim czasie tylu środków na świadczenia opieki zdrowotnej. W tym roku jest to druga zmiana planu finansowego. Budżet Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na rok 2019 to już ponad 2 mld zł, które przeznaczane są na leczenie mieszkańców województwa opolskiego – wyjaśnia wicewojewoda.

Dodatkowe środki  zostaną przeznaczone na poprawę dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej w regionie,  na wzrost wartości zawartych umów oraz na ogłoszenie dodatkowych konkursów ofert  w celu  zabezpieczenia  pełnego dostępu do świadczeń mieszkańcom naszego województwa.

Ponadto, wicewojewoda Porowska podkreśla, że od 1 kwietnia br. badania takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz zabieg usunięcia zaćmy są świadczeniami nielimitowanymi. - W województwie opolskim już widać efekt tych regulacji w ilości wykonanych świadczeń oraz drastycznie skróconym czasie oczekiwania na świadczenia. W chwili obecnej w woj. opolskim istnieją ośrodki w których można wykonać powyższe świadczenia bez kolejki – dodaje.

Robert Bryk, dyrektor OOWNFZ zauważa że dodatkowo celem zwiększenia dostępności dla wszystkich mieszkańców województwa jest ogłoszony dodatkowy konkurs na rezonans magnetyczny- 2 umowy oraz zabieg usunięcia zaćmy – 2 umowy.

Opolski oddział priorytetowo traktuje również zabiegi endoprotezoplastyki. W tym roku wykonano dodatkowa 320 endoprotez w kwocie około 4 mln zł.

Violetta Porowska zaznacza, że obecny Rząd mocno wspiera region Opolszczyzny. Dla przypomnienia, w roku bieżącym szpitale z naszego województwa, otrzymały dodatkowo ok. 15 mln zł. Natomiast od początku tego miesiąca, uległy zwiększeniu wyceny świadczeń i w opolskim oddziale tra proces podpisywania aneksów, zwiększających wartość umów na udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej na np. psychiatrię (2 mln złotych); rehabilitację (2,5 mln złotych); leczenie szpitalne (11 mln złotych) czy stomatologię (około 700 tys. złotych).

-Wszystkie te działania ukierunkowane są na poprawę dostępności do świadczeń dla ubezpieczonych zgodnie z potrzebami


Galeria


  • Rekord niemal 100 milionów złotych dla opolskiego oddziału NFZ
  • Rekord niemal 100 milionów złotych dla opolskiego oddziału NFZ
  • Rekord niemal 100 milionów złotych dla opolskiego oddziału NFZ

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 571
data aktualizacji: 2019-07-09 15:02:29
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone