do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Rok szkolny zakończony! Wojewoda opolski pogratulował uczniom z Jełowej- To był szczególny rok szkolny. Każda organizacja, w tym szkoły, stanęły przed ogromnymi wyzwaniami, którymi Wy – jako uczniowie, nauczyciele i rodzice, sprostaliście na wysokim poziomie – tymi słowami wojewoda opolski Adrian Czubak, zwrócił się do 8-klasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej, którzy dziś opuścili szkolne mury.

Niewątpliwie rok szkolny 2019/2020 zapisze się w historii większości krajów na świecie. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, przez którą wiele państw zdecydowało się odwołać stacjonarne zajęcia dydaktyczne i, tym samym, przejść w nauczanie zdalne, tj. poprzez sieć internetową.
Rząd RP zdecydował się na ten krok już w marcu br., zaledwie parę dni po informacji, iż w kraju odnotowano pierwszy przypadek zakażenia. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w PSP w Jełowej, wojewoda podkreślał, że epidemia wymusiła konieczność zorganizowania alternatywy od znanych dotychczas formy nauczania, z którą nauczyciele jak i rodzice tutejszej placówki, dobrze sobie poradzili. – To, że tylu uczniów otrzymało promocję do następnych klas, to że ósmoklasiści podeszli do egzaminu, pokazuje że nie ma rzeczy niemożliwych – podkreślał wojewoda. Dzisiejszym absolwentom, jak i młodszym uczniom z całej gminy Łubniany oraz Opolszczyzny, wojewoda życzył wytrwałości w realizacji marzeń, zwrócił się również do młodzieży z apelem o rozwagę podczas wakacji.
– Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nad wodą, na drodze, gdziekolwiek będziecie – z głową! Oby Waszych planów nic nie pokrzyżowało. Najpierw bezpieczeństwo, następnie odpoczynek i zabawa – mówił.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Łubniany Paweł Wąsiak zaznaczył, że w ostatnich miesiącach, w trakcie wdrożenia obostrzeń z tytułu koronawirusa, społeczność szkolna mocno się ze sobą zżyła.
– Mówię to jako ojciec trójki dzieci. Na terenie naszej gminy nie było dziecka, z którym nie byłoby kontaktu. W mediach słyszeliśmy, że tak się działo w niektórych miejscowościach w kraju – brak info. o uczniu, brak kontaktu z rodzicem. Na szczęście u nas taka sytuacja nie miała nigdy miejsca – podkreślał.

Artur Baziuk, dyrektor podstawówki w Jełowej, skierował swoje podziękowania do wszystkich rodziców podopiecznych placówki. – Staliście się Państwo nauczycielami, przyjęliście naszą rolę (…) Bez tej współpracy byłoby ciężko naszym uczniom – mówił.

Dziś – na dobre, szkolne mury opuściło 18 ośmioklasistów, z czego 10 zakończyło edukację z wyróżnieniem. Dla uczniów przygotowano podziękowania i drobne upominki. Wojewoda opolski przekazał na ręce dyrektora placówki listy gratulacyjne dla absolwentów oraz m.in. słodkie upominki.

Wojewoda opolski podziękował wójtowi gminy oraz dyrekcji szkoły za wzorowe przygotowanie uroczystego zakończenia roku szkolnego z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

 

 


Galeria


  • Rok szkolny zakończony Wojewoda opolski pogratulował uczniom z Jełowej
  • Rok szkolny zakończony Wojewoda opolski pogratulował uczniom z Jełowej
  • Rok szkolny zakończony Wojewoda opolski pogratulował uczniom z Jełowej
  • Rok szkolny zakończony Wojewoda opolski pogratulował uczniom z Jełowej
  • Rok szkolny zakończony Wojewoda opolski pogratulował uczniom z Jełowej

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 556
data aktualizacji: 2020-06-26 16:07:31
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone