do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Rusza nowa kampania MSWiA„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – to główne hasło kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Celem kampanii jest zapobieganie oraz przeciwdziałanie uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy poprzez zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą zażywanie tych szczególnie niebezpiecznych substancji. A są to konsekwencje zarówno zdrowotne, prawne, jak i społeczne.

Jednym z głównych elementów kampanii jest spot filmowy, mający na celu upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży treści dotyczących niebezpieczeństw związanych z zażywaniem i uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. W spocie podkreślono, że już tysiące osób zatruło się w Polsce dopalaczami, a ich zażywanie może poskutkować poważnymi problemami zdrowotnymi, m.in. depresją, zmianami skórnymi czy dusznościami, a nawet doprowadzić do śmierci. Autorzy filmiku zwracają również uwagę na fakt, że zatrucie dopalaczami jest też szczególnie trudnym przypadkiem dla lekarzy. Niezmiernie ciężko pomóc osobie znajdującej się pod wpływem substancji, które ze względu na często zmieniany skład dopalaczy, coraz trudniej jest zidentyfikować. Pełną wersję spotu zobaczyć można tutaj

W ramach akcji ogłoszony został również konkurs na mem internetowy i animację w formacie GIF mające uświadomić młodym ludziom, jakie niebezpieczeństwa wynikają z zażywania narkotyków i dopalaczy.

Działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” mają być prowadzone do końca 2019 roku. Akcja zakłada szereg inicjatyw dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych, w tym także lokalnych, m.in. w postaci spotkań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Kampania realizowana jest w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Szczegółowe informacje na temat akcji znaleźć można pod adresemhttp://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/rb/kampania/.


Galeria


  • Rusza nowa kampania MSWiA

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 807
data aktualizacji: 2019-04-05 11:08:52
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone