do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Ruszył Europejski Tydzień TestowaniaW Polsce każdego dnia co najmniej 3 osoby dowiadują się, że są zakażone HIV!

 

22 listopada rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania
 kierunku HIV a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne

Krajowego Centrum ds. AIDS.

Udział w nich weźmie aktor Maciej Musiał, a myślą przewodnią jest zachęcanie Polaków do testowania się w kierunku zakażenia HIV.

 

W związku z rozpoczęciem „Europejskiego Tygodnia Testowania” , zapraszamy na kolejną odsłonę kampanii społecznej pod hasłem „Mam czas rozmawiać”, opartej na promocji międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny, w tym HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.  Działania kampanijne zostaną przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia
2019 r., w dniach: 22-29.11.2019 r. oraz 1.12.2019 r. -podczas Światowego Dnia AIDS.

Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie do wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV, jak największej liczby osób. W tym czasie niektóre punkty konsultacyjno-diagnostyczne (PKD), zlokalizowane w 26 miastach w całej Polsce, wydłużą swoje godziny pracy. Aktualne godziny pracy oraz lokalizację danego punktu można sprawdzić na stronie internetowej: https://aids.gov.pl/pkd/

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości lub pytania, związane z HIV czy innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, może zadzwonić pod bezpłatny numer Telefonu Zaufania HIV/AIDS: 800 888 448.
Do końca grudnia telefon będzie pracował całodobowo. Profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania i pokierują do odpowiedniego specjalisty lub na test.

W tym roku do testowania się i dbania o zdrowie swoje oraz najbliższych zachęcać będzie na Instagramie i Facebooku znany aktor Maciej Musiał. Spoty z udziałem m.in. Marii Seweryn wyświetlane będą  telewizji, kinach, metrze, na dworcach PKP oraz na największych polskich portalach internetowych. W akcję włączyło się także Radio Kolor. Źródłem rzetelnej wiedzy o HIV/AIDS jest strona Krajowego Centrum ds. AIDS https://aids.gov.pl/.


Galeria


  • Ruszył Europejski Tydzień Testowania

autor: Krawiec Ewa, ilość wyświetleń: 175
data aktualizacji: 2019-11-22 10:26:43Najnowsze z tej kategorii

(zobacz więcej)

Informacje

(przydatne linki)

Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone