do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów funkcjonuje System Kolejkowy - zobacz więcej

Sekretarz stanu w MAiC, Stanisław Huskowski z wizytą w CZKSekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski odwiedził w piątek Opole.  W Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Opolskiego minister zapoznał się z aktualną sytuacją hydrologiczną, prognozami i planowanymi działaniami służb.

W piątek – ze względu na wysokie prawdopodobieństwo powstania fali wezbraniowej na Odrze – pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  

Z oceny sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej wynika, że na Opolszczyźnie nie ma większego zagrożenia powodziowego. Prognozowane przepływy mogą zagrozić jedynie gminie Cisek, gdzie wały przeciwpowodziowe są przebudowywane i w obecnym stanie – przy najbardziej pesymistycznych prognozach - mogą nie spełnić swojej funkcji .

 Sytuację w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i gminie Cisek monitorują służby starostwa i gminy. Przygotowane są możliwe scenariusze zakładające wybudowanie prowizorycznych umocnień.  Prognozy opadów – w szczególności po stronie czeskiej, skąd zasilana jest zlewnia Odry - są optymistyczne, synoptycy nie przewidują poważniejszych opadów.


Galeria


  • Sekretarz stanu w MAiC Stanisław Huskowski z wizytą w CZK
  • Sekretarz stanu w MAiC Stanisław Huskowski z wizytą w CZK
  • Sekretarz stanu w MAiC Stanisław Huskowski z wizytą w CZK

autor: Szopiński Jacek, ilość wyświetleń: 1609
data aktualizacji: 2014-05-16 13:32:30
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone