do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Specjalna sesja Sejmiku Województwa Opolskiego. Andrzej Buła marszałkiem.Na specjalnej sesji radni Sejmiku Województwa Opolskiego przyjęli rezygnację Józefa Sebesty z funkcji marszałka województwa i powołali nowego marszałka. Został nim Andrzej Buła. Gratulacje nowemu marszałkowi złożyli wojewoda opolski Ryszard Wilczyński i wicewojewoda Antoni Jastrzembski.

Tuż po wyborze nowy marszałek  - wcześniej poseł PO - powiedział, że praca z tak merytoryczną drużyną, jaką są pracownicy Urzędu Marszałkowskiego będzie dla niego zaszczytem. "Polityka uprawiana będzie tylko tu, w sali obrad sejmiku. Żaden mieszkaniec województwa nie będzie dyskryminowany" – zapowiedział. Zwracając się zaś do obecnej na sali żony prosił o wyrozumiałość.

Za powołaniem nowego marszałka było 18 radnych. Przeciwko jego kandydaturze zagłosowały 4 osoby, a 7 wstrzymało się od głosu. Na tej samej sesji nowy marszałek zaproponował skład zarządu województwa. Na wicemarszałków wybrano: Romana Kolka i Tomasza Kostusia; na członków zarządu: Barbarę Kamińską i Antoniego Konopkę.

Wcześniej Sejmik jednogłośnie przyjął rezygnację marszałka Józefa Sebesty. „Chciałbym serdecznie podziękować tym, którzy pomagali w pracy zarządu w kadencji poprzedniej i przez ostatnie trzy lata” - powiedział ustępujący marszałek. Komplementował też współpracę urzędu marszałkowskiego z urzędem wojewódzkim oraz  z samorządowcami.

 

 

zdjęcia: Witek Chojnacki


Galeria


  • Specjalna sesja Sejmiku Województwa Opolskiego Andrzej Buła marszałkiem
  • Specjalna sesja Sejmiku Województwa Opolskiego Andrzej Buła marszałkiem
  • Specjalna sesja Sejmiku Województwa Opolskiego Andrzej Buła marszałkiem

autor: Szopiński Jacek, ilość wyświetleń: 2454
data aktualizacji: 2013-11-13 09:40:59
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone