do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów funkcjonuje System Kolejkowy - zobacz więcej

Spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi w MorawicyW Morawicy (woj. świętokrzyskie) odbyło się spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi, w którym uczestniczyli przedstawiciele gmin członkowskich PSORW, tj. wójtowie i burmistrzowie z  gmin z terenu całego kraju. Gośćmi spotkania byli również  Bożentyna  Pałka - Koruba, wojewoda świętokrzyski,  Grzegorz Świercz  - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego oraz  wojewoda opolski Ryszard Wilczyński - wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE. 

Tematem przewodnim spotkania było Zarządzanie oświatą w małych i średnich gminach. Podczas konferencji goście mieli okazję odwiedzić obiekty edukacyjne m.in. szkoły, świetlice wiejskie, a także zapoznać się z innymi przedsięwzięciami zrealizowanymi na terenie Gminy Morawica (Zespół Szkół w Bilczy, Zespół Placówek Oświatowych w Morawicy, Szkoła Podstawowa w Lisowie, gospodarstwo agroturystyczne „Leśne Zacisze”).

Podczas ogólnopolskiej konferencji wójtów i burmistrzów gmin wchodzących w skład Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi nastąpiło przyjęcie dwóch nowych członków: gminy Byczyna (woj. opolskie) i gminy Dąbrowa (woj. kujawsko-pomorskie). Podpisano również porozumienie o utworzeniu Sieci Najciekawszych Wsi przez grupę inicjatywną Burmistrzów i Wójtów, należących do PSORW.


Galeria


  • Spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi w Morawicy
  • Spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi w Morawicy
  • Spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi w Morawicy

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1489
data aktualizacji: 2014-05-16 10:44:13
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone