do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Spotkanie z okazji Dnia SołtysaZ okazji Dnia Sołtysa wojewoda opolski Ryszard Wilczyński zaprosił sołtysów na kawę i tort.W trakcie spotkanie dyskutowano na tematy dotyczące obszarów wiejskich, w tym na temat znowelizowanej ustawy o funduszu sołeckim.

Sołtysi chwalili wprowadzone zmiany m.in.  możliwość realizowania wspólnych projektów przez sołectwa z jednej gminy, możliwość zmieniania budżetu funduszu sołeckiego w ciągu roku oraz większe wsparcie z budżetu. Zwrot wydatków na projekt, o którym mieszkańcy zdecydowali wspólnie, będzie o 10 pkt proc. większy. Do tej pory gminy dostawały - w zależności od zamożności – zwrot 10 proc., 20 proc. lub proc. kosztów inwestycji, o której współdecydowali mieszkańcy sołectw. Teraz ma to być – odpowiednio - 20, 30 lub 40 proc. Poruszono także temat Programu Odnowy Wsi, który po ponad 15 latach funkcjonowania, dzięki inicjatywie wojewody, ma wkroczyć w nową fazę realizacji. Program skupi się teraz na rozwijaniu współpracy sieciowej, w ramach której powstaną cztery profile tematyczne - wsie dziedzictwa i przeżyć, koszyka produktów, jakości zamieszkania, wyzwań demograficznych i przyjazne rodzinom.

Wojewoda opolski Ryszard Wilczyński przekazał sołtysom w prezencie swoją najnowszą publikację „Odnowa wsi. Przestrzeń. Ludzie. Działania”. 


Galeria


  • Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa
  • Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa
  • Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1627
data aktualizacji: 2014-03-13 15:22:32
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone