do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Studio Rodzina . Debaty o polityce rodzinnej z okazji Międzynarodowego Dnia RodzinJakie programy rodzinne realizowane są w Polsce i jakie są ich efekty, jak nasza polityka wobec rodzin wypada na tle Europy, jaki jest obraz współczesnej rodziny. Na te pytania w piątek odpowiedzą eksperci zaproszeni do Studio Rodzina, wydarzenia organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin.

 „Zadbaliśmy o to, aby podczas programu Studia Rodzina nie zabrakło również tematów bieżących, dlatego poruszymy kwestie życia codziennego współczesnych rodzin oraz porozmawiamy o tym, jak wygląda ich życie w czasie epidemii koronawirusa” – podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Kim będą uczestnicy i prowadzący program?

Tegoroczne wydarzenie w wyjątkowej dla wszystkich sytuacji organizujemy przez internet.

„Rodzina jest dla naszego resortu najważniejszym obszarem działań, dlatego tym bardziej podczas panującej epidemii chcemy rozmawiać o tym, w jakiej są kondycji, jakimi narzędziami możemy ją wspierać” - mówi minister Maląg.

Poza przedstawicielami resortu rodziny, pracy i polityki społecznej uczestnikami paneli tematycznych będą członkowie Rady Rodziny oraz eksperci. Natomiast w części o charakterze life stylowym zakłada się również udział samych rodzin.

Wsparcie rządowe dla rodziców i dzieci

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od 2015 roku wprowadza kolejne programy w celu polepszenia sytuacji polskich rodzin. Najważniejszym z nich jest program Rodzina 500+, który funkcjonuje od kwietnia 2016 roku. Z tytułu 500 plus do rodzin trafiło już 108 mld złotych.

 „Patrzymy przyszłościowo na politykę rodzinną, dlatego tworzymy strategię demograficzną, której celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny” – zaznacza wiceminister rodziny Barbara Socha, powołana w ubiegłym roku na stanowisko pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej.

W 2019 roku Marlena Maląg zdecydowała o utworzeniu Rady Rodziny, będącej organem doradczym minister rodziny. W jej skład wchodzą m. in. przedstawiciele ośrodków naukowych, fundacji i stowarzyszeń.

Studio Rodzina dostępne dla wszystkich

Studio Rodzina rozpocznie się w piątek, o godz. 11:30. Partnerem wydarzenia jest Telewizja Polska, a transmisje z debat będzie można oglądać też na kanałach Ministerstwa Rodziny w mediach społecznościowych.


Galeria


  • Studio Rodzina  Debaty o polityce rodzinnej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 209
data aktualizacji: 2020-05-14 14:05:59
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone