do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Teresa Barańska nowym wicewojewodą opolskim!- Powołanie na to stanowisko jest dla mnie sprawą najwyższej wagi. Swoją pracą i swoją postawą, będę godnie reprezentować Rząd Rzeczypospolitej Polskiej – mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej Teresa Barańska, która decyzją Prezesa Rady Ministrów z 16 grudnia br., została powołana na stanowisko wicewojewody opolskiego.

Podczas konferencji prasowej, wojewoda opolski Adrian Czubak oraz poseł na Sejm RP Violetta Porowska – która do niedawna pełniła funkcję wicewojewody opolskiego, poinformowali o decyzji premiera Mateusza Morawieckiego. – Kontynuacja dobrej zmiany dla opolskiego urzędu wojewódzkiego, a tym samym dla naszego województwa, będzie realizowana czego dowodem jest fakt, że na stanowisku wicewojewody powołana została nowa osoba, także kobieta, która wspólnie z wojewodą opolskim, będzie tworzyła zgrany duet -  komentowała poseł Violetta Porowska. Poseł zaznaczyła, że pierwszą i jedyną kandydatką na funkcję wicewojewody opolskiego, była właśnie Teresa Barańska. – To osoba, którą zwykłam nazywać kompletną. Pani Barańska reprezentuje bowiem tę strefę działalności, która dla Rządu PiS jest wyjątkowo ważna, a mianowicie jest specjalistą w dziedzinie rolnictwa – dodała. Nowy wicewojewoda opolski, jeszcze w ostatnich dniach związana była z Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, gdzie zajmowała stanowisko wicedyrektora. Porowska podkreśliła również, iż Barańska jako jedna z pierwszych ekspertów w dziedzinie rolnictwa, brała udział w posiedzeniach Zespołu Wojewody Opolskiego ds. Rolnictwa. Była pionierką w tworzeniu tego zespołu i wspierała wojewodę opolskiego w działaniach zespołu. Teresa Barańska ukończyła studia na kierunku ekonomia produkcji rolnej na Akademii Rolniczej w Krakowie.

Teresa Barańska posiada również doświadczenie na płaszczyźnie samorządu. W roku ubiegłym ubiegała się o stanowisko burmistrza Prudnika, gdzie zdobyła blisko 30 procentowe poparcie. I choć nie objęła stanowiska włodarza gminy, zyskała mandat radnej. W roku 2019 startowała z opolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu RP. 

Wojewoda opolski zaznacza, że o planach na rok 2020, wspólnie z nowym wicewojewodą opolskim, poinformuje na początku stycznia. – Wszystkie najważniejsze zadania będziemy razem realizować, będą to nasze wspólne decyzje – deklaruje Adrian Czubak, wojewoda opolski.

 

 


Galeria


  • Teresa Barańska nowym wicewojewodą opolskim
  • Teresa Barańska nowym wicewojewodą opolskim
  • Teresa Barańska nowym wicewojewodą opolskim
  • Teresa Barańska nowym wicewojewodą opolskim
  • Teresa Barańska nowym wicewojewodą opolskim

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1958
data aktualizacji: 2019-12-17 12:08:59
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone