do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Transport wodny może być tańszy- Aby tak było potrzebne są wielomianowe inwestycje, które naprawią wieloletnie zaniedbania – podkreślał wojewoda opolski Adrian Czubak, podczas panelu dyskusyjnego „Rzeka taniej”.

Wojewoda opolski Adrian Czubak, organizator II Kongresu Żeglugi Śródlądowej (który we wrześniu odbędzie się w Opolu), był prelegentem panelu dyskusyjnego pn. „Rzeka taniej”, podczas trzeciego dnia Konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.

Wojewoda podkreślał, że aby transport wodny był rzeczywiście tańszy, należy najpierw poczynić wielomiliardowe inwestycje, które naprawią wieloletnie zaniedbania. - Nie tylko są nam potrzebne nowoczesne stocznie i armatorzy, ale przede wszystkim warunki nawigacyjne. Zgodnie z wytycznymi jakie narzuca konwencja ANG, to co najmniej 4 klasa żeglowności z perspektywą klasy 5 – mówił. 

Wojewoda zwrócił również uwagę, że inwestycje już trwają. - Wiele z nich zostało zakończonych choćby stopień wodny w Malczycach, który był 20 lat wykonywany, wiele inwestycji na dniach będzie rozpoczętych – dodał.

Dyskusji podczas panelu przysłuchiwał się m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


Galeria


  • Transport wodny może być tańszy
  • Transport wodny może być tańszy
  • Transport wodny może być tańszy
  • Transport wodny może być tańszy

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 551
data aktualizacji: 2019-07-08 10:49:27
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone