do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Upamiętnili rocznicę śmierci Romana DmowskiegoRówno 80 lat od śmierci Romana Dmowskiego, wicewojewoda opolski Violetta Porowska oraz młodzież, uczcili pamięć jednego z ojców niepodległości.

2 stycznia 2019 r. Violetta Porowska oraz przedstawiciele Forum Młodych PiS w regionie, złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczny znicz pod muralem Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego z podobizną m.in. Romana Dmowskiego.

- Młodzi ludzie przyszli i powiedzieli, że w taki szczególny sposób chcą uczcić tę ważną datę dla Polaków, dla Romana Dmowskiego, jednego z architektów polskiej niepodległości. Bez jego poświęcenia, bez jego wiary w to, że trzeba, że się da, nie mielibyśmy dzisiaj pięknej, suwerennej, niepodległej, mocnej i silnej Polski -  komentuje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. 
 

- Postać wybitna, nietuzinkowa, polityk, który przecież był i ministrem spraw zagranicznych, był delegatem Polski na konferencji paryskiej w 1919 roku, jak również sygnatariuszem traktatu wersalskiego z ramienia Polski - mówi Marko Markowski, przewodniczący Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim.


Przypomnijmy, że Roman Dmowski był założycielem Narodowej Demokracji. Zmarł 2 stycznia 1939 w Drozdowie (woj. podlaskie).

 


Galeria


  • Upamiętnili rocznicę śmierci Romana Dmowskiego
  • Upamiętnili rocznicę śmierci Romana Dmowskiego
  • Upamiętnili rocznicę śmierci Romana Dmowskiego
  • Upamiętnili rocznicę śmierci Romana Dmowskiego

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 569
data aktualizacji: 2019-01-03 10:27:02
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone