do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Uroczystości z okazji Dnia Służby CelnejWojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Służby Celnej rozpoczęły się mszą św. w Parafii Podwyższenia Krzyża w Opolu. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się uroczysty apel z udziałem Dyrektora Departamentu Kontroli Celno-Akcyzowej i Kontroli Gier w Ministerstwie Finansów - Artura Janiszewskiego. Wojewoda opolski Ryszard Wilczyński wręczył Medale za Długoletnią Służbę oraz Odznaczenia Zasłużonego Dla Służby Celnej.

 
Służba Celna wykonując swoje ustawowe zadania w zakresie poboru ceł, akcyzy i pozostałych podatków oraz zwalczania przestępczości celnej i akcyzowej zapewnia bezpieczeństwo obywatelom oraz ułatwia prowadzenie legalnej działalności gospodarczej rzetelnym przedsiębiorcom.

Co roku polską granicę przekracza 10 milionów samochodów ciężarowych, 2 miliony ciężarówek oraz 1 milion kontenerów w ruchu morskim. W ubiegłym roku funkcjonariusze pobrali i przekazali do budżetu państwa ponad 94 miliardy złotych z tytułu akcyzy, Vat-u w imporcie oraz ceł i podatku od gier. To ponad jedna trzecia całkowitych dochodów budżetowych. 


Galeria


  • Uroczystości z okazji Dnia Służby Celnej
  • Uroczystości z okazji Dnia Służby Celnej
  • Uroczystości z okazji Dnia Służby Celnej

autor: Dziechciński Kamil, ilość wyświetleń: 2045
data aktualizacji: 2013-09-30 07:20:15
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone