do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

VIII. rocznica Katastrofy Smoleńskiej – obchody w OpoluTo był dzień, w którym Polska wstrzymała oddech. 10 kwietnia 2010 r., na kilka minut przed planowanym lądowaniem, samolot Tu-154 M, zawieszony kilkaset metrów nad smoleńską ziemią, runął. W jednej chwili zginęło 96 osób. Tragedia ta była tym bardziej niezwykła, gdyż na pokładzie samolotu znajdowali się najważniejsi przedstawiciele rządu polskiego, m.in. śp. Lech Kaczyński – prezydent RP wraz z małżonką – Marią. Na liście ofiar pojawił się także nazwiska parlamentarzystów, duchownych, osób związanych z polskim biznesem.

W ósmą rocznicę tej narodowej tragedii Adrian Czubak, wojewoda opolski zaprasza mieszkańców całej Opolszczyzny do wspólnych obchodów, upamiętniających tę tragedię.

- We wtorek 10 kwietnia, rozpoczynamy obchody od mszy o godz.16.00. Następnie zapraszamy do wspólnego Marszu Pamięci oraz pod Pomnik Żołnierzy Niepodległościowego Podziemia na Placu Wolności w Opolu, gdzie odbędzie się Apel Pamięci – informuje Ryszard Szram, pełnomocnik wojewody i koordynator uroczystości.

Tego dnia także w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się spotkanie, poświęcone wydarzeniom sprzed ośmiu lat. Uroczystości rozpoczną się już o godzinie 13.00 w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli parlamentarzyści Ziemi Opolskiej, samorządowcy, duchowni oraz mieszkańcy regionu.

Szczegółowy harmonogram obchodów na plakacie.


Galeria


  • VIII rocznica Katastrofy Smoleńskiej – obchody w Opolu

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 719
data aktualizacji: 2018-04-10 09:20:54
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone