do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

W Kędzierzynie-Koźlu będą inwestować w gumę„Dolina Gumy” to nazwa projektu, dzięki któremu już niebawem na terenach tzw. Pola Południowego powstanie centrum badawczego oraz zakładów produkcyjnych branży przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych, działających na wszystkich poziomach łańcucha produkcyjnego charakterystycznego dla branży. O przyszłości inwestycji wojewoda opolski Adrian Czubak rozmawiał dziś z przedsiębiorcami.

Projekt  „Dolina Gumy” który, najprawdopodobniej, zrealizowany będzie na terenach inwestycyjnych tzw. Pola Południowego, należących do Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego i Gminy Kędzierzyn-Koźle w podstrefie gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma on polegać na równoczesnym stworzeniu centrum badawczego oraz zakładów produkcyjnych branży przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych, działających na wszystkich poziomach łańcucha produkcyjnego charakterystycznego dla branży. Działalność centrum badawczego w ramach „Gumowej Doliny”, bazującego na kompetencjach i infrastrukturze Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej Blachownia, byłaby dedykowana materiałom elastomerowym,  z możliwością rozszerzenia badań na inne materiały polimerowe używane w branży oraz branżach pokrewnych. Centrum miałoby za zadanie wspierać bardzo aktywnie firmy, które działają w branży przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych, aby mogły one spełniać wysokie wymagania odbiorców i klientów docelowych. – To ważne przedsięwzięcie dla rozwoju Opolszczyzny – ocenia Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Inwestycja wpisuje się w trendy rozwojowe państw wysoko rozwiniętych, które pokazują, że jedynie budowanie przewagi konkurencyjnej opartej na wiedzy i innowacjach może zagwarantować trwały rozwój oraz nowe, bardziej wydajne miejsca pracy – dodaje.

Nieprzypadkowa pozostaje również lokalizacja przedsięwzięcia na terenie województwa opolskiego. W całym regionie południowej i południowo-zachodniej Polski, nie ma jednostek badawczych zajmujących się kompleksowo badaniami w zakresie elastomerów/tworzyw sztucznych, na które zapotrzebowanie zgłaszają zlokalizowane w regionie firmy.


Galeria


  • W Kędzierzynie-Koźlu będą inwestować w gumę

autor: Marcinkiewicz Krzysztof, ilość wyświetleń: 496
data aktualizacji: 2017-03-15 09:07:52
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone