do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

W Nysie świętowano nowy rok akademickiPo raz XVII uroczyście zainaugurowano rozpoczęcie nowego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która podziękowała pracownikom naukowym i studentom za dotychczasowe osiągnięcia naukowo-dydaktyczne, ale także życzyła wszelkiej pomyślności w dążeniu do tego, co w nauce najistotniejsze – odkrywaniu prawdy.

Rektor nyskiej PWSZ dr. inż. Przemysław Malinowski, w czasie przedstawiania osiągnięć Uczelni, przekazał informację, że pośród 2 tysięcy obecnych studentów, aż 900 kształci się na I roku. Uczelnia w swej ofercie proponuje podjęcie studiów na 12 kierunkach studiów, których niektóre specjalności są unikatowe nie tylko w skali kraju, ale również na arenie międzynarodowej, co skutecznie zachęca do podjęcia kształcenia właśnie w Nysie także studentów zagranicznych.

Nyscy żacy mają także możliwość zdobycia pięciu dodatkowych kompetencji. Do jednej z nich, wykorzystanie dronów w praktyce zawodowej, nawiązywał wykład inaugurujący pt.Bezzałogowe statki powietrzne - teraźniejszość i przyszłość" wygłoszony przez płk. Dr. hab. inż. Michała Kędzierskiego, prof. WAT.

PWSZ w Nysie została powołana w 2001 roku i w swe j tradycji nawiązuje do gimnazjum jezuickiego, działającego w „Śląskim Rzymie” od XVII. Nauki w tej szkole pobierał przyszły król Polski Michał Korybut Wiśniowiecki.

 


Galeria


  • W Nysie świętowano nowy rok akademicki
  • W Nysie świętowano nowy rok akademicki
  • W Nysie świętowano nowy rok akademicki
  • W Nysie świętowano nowy rok akademicki
  • W Nysie świętowano nowy rok akademicki

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 862
data aktualizacji: 2017-10-16 13:36:40
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone