do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

W Opolu powstanie nowy oddział reumatologiiMinister Wojciech Fałkowski z MON daje zielone światło na utworzenie w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu oddziału reumatologii. Na temat przyszłości placówki minister rozmawiał dziś z Violettą Porowską, wicewojewodą opolskim oraz władzami placówki.

We wtorek 14 lutego w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu odbyło się spotkanie Violetty Porowskiej, wicewojewody opolskiego z prof. dr hab. Wojciechem Fałkowskim, podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz z dyrektorem opolskiego szpitala Pawłem Salachną. W spotkaniu udział wziął również Robert Bryk, dyrektor opolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia i pułkownik Mariuszem Skulimowskim z 10. Brygady Logistycznej w Opolu.

Przedmiotem rozmów było bieżące funkcjonowanie administracyjne 116 Szpitala, jego dalszy rozwój, a także jego rola na medycznej mapie województwa opolskiego. Minister Wojciech Fałkowski wyraził nadzieję, że placówka w dalszym ciągu będzie wykonywać tak dobrą pracę, jak do tej pory. Minister zapowiedział również utworzenie w opolskim szpitalu oddziału reumatologii. -Reumatologii brakuje nie tylko w Opolu i województwie, ale w całym regionie - stwierdził wiceminister. - Chcielibyśmy, żeby było to powiązane z rehabilitacją i ze współpracą z innymi placówkami. Plan który przygotował szpital jest przekonywujący i spotyka się z potrzebami i postulatami lokalnej społeczności, to jest konkretny projekt - mówił w wywiadzie z mediami.

Warunkiem otwarcia oddziału jest jednak znalezienie pieniędzy na jego wyposażenie i otrzymanie kontraktu. Wicewojewoda opolski Violetta Porowska zapowiedziała stosowną pomoc placówce.


Galeria


  • W Opolu powstanie nowy oddział reumatologii
  • W Opolu powstanie nowy oddział reumatologii
  • W Opolu powstanie nowy oddział reumatologii

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 642
data aktualizacji: 2017-02-14 17:05:57
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone