do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Wicemarszałek Senatu na OpolszczyźnieSpotkanie z wojewodą opolskim, wizyta w muzeum jak i rozmowa z podopiecznymi jednego
z domów pomocy społecznej w regionie – to tylko niektóre punkty na mapie wizyty Mari Koc, wicemarszałka Senatu RP na Opolszczyźnie.

O repatriacji, rozwoju województwa opolskiego oraz o miejscach ważnych w historii Śląska Opolskiego, w miniony wtorek wojewoda i wicewojewoda opolski rozmawiali z Marią Koc, wicemarszałek Senatu RP. W spotkaniu tym uczestniczyli opolscy parlamentarzyści: poseł Katarzyna Czochara, poseł Antoni Duda oraz Grzegorz Peczkis, senator RP.

Wspólnie z Violettą Porowską, wicewojewodą opolskim, wicemarszałek Koc odwiedziła Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu oraz redakcję Radia Opole. Nie były to jednak ostatnie punkt spotkań.
– Otrzymałam zaproszenie od dyrektora DPS w Prudniku – wyjaśnia wicemarszałek. – Odwiedzam takie miejsca w Polsce jak i za granicą. Często jeżdżę do Polaków na Wschodzie, na Ukrainie, na Litwę czy Białoruś. Te wszystkie spotkania są poza mediami, kamerami. Tylko po to aby faktycznie poznać problemy tych ludzi i aby móc faktycznie się włączyć w pomoc. Tak robię od lat – dodaje.

Marszałek podkreśla, że skala ubóstwa wśród dzieci zmalała, dzięki wprowadzonemu przez obecny rząd programowi „Rodzina 500 plus”. – Kiedy prowadziłam biuro senatorskie w Węgrowie w woj. mazowieckim to wcześniej, jeszcze w poprzedniej kadencji, to przychodziło od mnie wiele osób, matek, rodzin wielodzietnych które potrzebowały konkretnej pomocy materialnej na np. przewóz dziecka do lekarza czy na wykup leków dla pociechy. Teraz to się zmieniło, bo nie ma takich potrzeb. Rodzice mają pieniądze na podstawowe potrzeby życiowe – tłumaczyła na antenie Radia Opole.

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski podkreśla, że wizyta marszałek Koc zaowocowała również rozmową na temat festiwalu piosenki polonijnej, który odbędzie się w Opolu już za rok w 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. – Sprawy współpracy polonijnej w dużej mierze leżą w gestii Senatu, bliskie są Pani marszałek i dlatego poprosiliśmy o wsparcie. Już w czerwcu tego roku umówiłyśmy się na spotkanie, aby przystąpić do konkretnych ustaleń – komentuje wicewojewoda.

Dwudniową wizytę wicemarszałek Mari Koc zwieńczyło spotkanie w Schronisku św. Brata Alberta
w Pępicach.

 

Wywiad radiowy z wicemarszałek Marią Koc i komentarz w wicewojewody opolskiego w Radio Opole, do odsłuchania tutaj .


Galeria


  • Wicemarszałek Senatu na Opolszczyźnie
  • Wicemarszałek Senatu na Opolszczyźnie

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 551
data aktualizacji: 2017-05-10 14:39:27
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone