do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

WicewojewodaWicewojewoda Opolski

Violetta Porowska

 tel.     77 45 24 279   
 fax     77 45 24 731

 

Violetta Porowska stanowisko wicewojewody opolskiego objęła w styczniu 2016 roku. Na Opolszczyźnie znana jest jako działaczka społeczna i polityczna, która do każdej funkcji podchodzi z wielką biegłością i profesjonalizmem.

Jest absolwentką politologii o specjalizacji Administracja Rządowa i Samorządowa na Uniwersytecie Opolskim, ukończyła także europejskie studia podyplomowe w dziedzinie administracji. Uczestnictwo w licznych seminariach i stażach zagranicznych pozwoliło jej na pogłębienie wiedzy o prawie i funkcjonowaniu administracji europejskiej.

 W swojej pracy zawodowej  od lat koncentruje się na sprawach Ochrony Zdrowia, w których odnosi sukcesy na polu ogólnokrajowym. Jest twórcą jednego z najnowocześniejszych szpitali neurochirurgicznych w Polsce – Vital Medic w Kluczborku. Była dyrektorem Centrum Zdrowia Publicznego w Opolu,  kierowała także Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Centrum” w Opolu.

Jako pełnomocnik wojewody opolskiego zajmowała się integracją europejską, sprawą równego statusu kobiet i mężczyzn oraz problemami społecznymi.

Violetta Porowska była radną Miasta Opola w latach 2006 – 2014, przewodniczącą Komisji Społecznej i Zdrowia, w drugiej kadencji pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta. Jest członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, była przewodniczącą klubów PiS w Sejmiku Województwa Opolskiego i Radzie Miasta Opola.

 Jest założycielką Opolskiego Banku Żywności, organizacji przekazującej żywność potrzebującym i propagatorką szczepień przeciwko wirusowi HPV i pneumokokom. Dzięki jej zaangażowaniu powstała Karta Dużej Rodziny.

 W przeprowadzanym przez Nową Trybunę  Opolską plebiscycie zdobyła tytuł „Kobiety Sukcesu”, osiągając rekordową liczbę głosów.

Violetta Porowska jest mężatką, ma kilkuletniego syna i cieszy się każdą chwilą, którą może poświęcić swoim bliskim.

 Jest wielbicielką zdrowego trybu życia,  chętnie gra w badmintona i jeździ na rowerze.  Jest pasjonatką dobrej literatury i gotowania z naturalnych produktów.


 
autor: Gorski Izabella, ilość wyświetleń: 40403
data aktualizacji: 2017-03-02 14:43:12
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone