do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Wicewojewoda Porowska gratulowała EnergetykomNa wyjątkowe obchody Dnia Energetyka zostali zaproszeni do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego pracownicy Elektrowni Opole. 12 września wicewojewoda opolski  Violetta Porowska w uznaniu zasług uhonorowała swoich gości odznaczeniami, medalami i listami gratulacyjnymi. Dyrekcja Elektrowni nazwała wicewojewodę ambasadorem i przyjacielem.

Uroczyste spotkanie odbyło się w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w Opolu w sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, środowisk akademickich i duchowieństwa oraz współpracujących z elektrownią spółek i instytucji.

- Tegoroczne święto jest wyjątkowe dla Elektrowni Opole i jej pracowników z uwagi na zakończenie największej inwestycji infrastrukturalnej w Polsce ostatnich trzech dekad – budowie dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy 1800 MW. Nowe bloki wyprodukują rocznie do 12,5 TWh energii elektrycznej, która pozwoli zaspokoić potrzeby ponad 4 mln gospodarstw domowych. Taka moc i wykorzystanie najnowocześniejszych dostępnych technologii gwarantują opolskiemu gigantowi czołową pozycję wśród najnowocześniejszych konwencjonalnych elektrowni na świecie. Nowe bloki w Elektrowni Opole to praktyczna realizacja najnowszych celów unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, racjonalny kompromis pomiędzy ochroną środowiska, bezpieczeństwem energetycznym kraju i konkurencyjnością gospodarki narodowej. Nowe bloki zasili węgiel kamienny z Górnego Śląska, z kopalń Polskiej Grupy Górniczej, co będzie gwarancją rozwoju rodzimego przemysłu i stabilizacji polskiego górnictwa – podkreślał Marek Ciapała, wiceprezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ds. Wytwarzania, który podczas uroczystości reprezentował zarząd PGE GiEK.

Z kolei Mirosław Pietrucha, dyrektor Elektrowni Opole zwracał uwagę, że zaprojektowane na 35 lat ciągłej pracy nowoczesne jednostki wytwórcze z zapasem spełnią zaostrzone normy emisyjne. - Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, ich sprawność w produkcji energii elektrycznej będzie na poziomie ok. 46 proc., co przełoży się na znaczące ograniczenie oddziaływania elektrowni na środowiska.  Nowoczesna technologia uwzględnia obowiązujące krajowe i unijne normy z zakresu ochrony środowiska, m.in. montaż wysokiej klasy elektrofiltrów czy instalacji mokrego odsiarczania spalin sprawią, że elektrownia będzie jeszcze bardziej przyjazna środowisku – dodał dyrektor.

Wicewojewoda opolski Violetta Porowska, podkreślała że Elektrownia Opole jest szczególnie bliska jej sercu. Dyrektor Pietrucha nazwał ją ambasadorem i przyjacielem. - Tym bardziej cieszę się, że mogłam brać udział w tej podniosłej uroczystości, podczas której odznaczono najlepszych pracowników. Z całego serca gratuluję i życzę dobrej energii i mocy – mówiła.

Wicewojewoda Porowska wręczyła pracownikom Elektrowni Opole Medale Za Długoletnią Służbę, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Medale Złotym za Długoletnią Służbę uhonorowano dziewięciu pracowników. Medalem Srebrnym za Długoletnia Służbę został odznaczony jeden pracownik. Medalem Za Zasługi dla Energetyki wyróżnionych zostało dziesięciu pracowników. Pięciu energetyków otrzymało medal Za zasługi dla Elektrowni Opole. Kilkudziesięciu pracownikom wręczono dyplomy uznania i listy gratulacyjne.  


Galeria


  • Wicewojewoda Porowska gratulowała Energetykom
  • Wicewojewoda Porowska gratulowała Energetykom
  • Wicewojewoda Porowska gratulowała Energetykom
  • Wicewojewoda Porowska gratulowała Energetykom
  • Wicewojewoda Porowska gratulowała Energetykom
  • Wicewojewoda Porowska gratulowała Energetykom

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 424
data aktualizacji: 2019-09-12 13:18:18
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone