do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Wideokonferencja ze starostami . Tematem m.in. składowiska odpadów13 czerwca 2018 r. wojewoda opolski Adrian Czubak zorganizował wideokonferencję, w której uczestniczyli starostowie z terenu województwa opolskiego. Tematem rozmowy były tereny, w których składowane są odpady.

Wojewoda opolski zwrócił się do starostów o zacieśnienie współpracy z gminami w celu weryfikacji istniejących składowisk odpadów pod względem ich zabezpieczenia przed zdarzeniami, które mogą skutkować stworzeniem niebezpieczeństwa dla mieszkańców i środowiska.

Dodatkowo, wojewoda polecił sprawdzenie opuszczonych budynków na terenie gmin pod kątem nielegalnie przechowywanych i składowanych odpadów przemysłowych. Zaznaczył, że nielegalnie przechowywane odpady stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców i w przypadku ich wykrycia wymagane jest szybkie podjęcie kroków zmierzających do ich likwidacji.

Drugim z omawianych tematów było zapewnienie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wojewoda zwrócił uwagę na dużą ilość utonięć w bieżącym roku i konieczność zaangażowania w nadzór nad kąpieliskami przedstawicieli szczebla gminnego. Zaapelował o zwrócenie uwagi nie tylko na formalnie zgłoszone kąpieliska ale także na dzikie akweny nad którymi wypoczywa młodzież w okresie wakacyjnym.

Kolejnym omawianym zjawiskie były ekstremalne zjawiska pogodowe - w szczególności silnych burz oraz opadów gradu. Wojewoda polecił przeprowadzenie audytu zabezpieczenia przeciwpowodziowego na terenie powiatów. Zwrócił uwagę na szczególne zagrożenie jakie generowane jest przez szybki przybór wód na niewielkich ciekach które stwarzają obecnie największe zagrożenie lokalnymi podtopieniami. Zadeklarował, że w przypadku wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych, po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania przez powiat do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania kryzysowego, użyczy sprzęt zmagazynowany w wojewódzkim magazynie przeciwpowodziowym na potrzeby prowadzenia akcji ratowniczej.


Galeria


  • Wideokonferencja ze starostami  Tematem min składowiska odpadów
  • Wideokonferencja ze starostami  Tematem min składowiska odpadów

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 457
data aktualizacji: 2018-06-13 14:42:22
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone