do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Więcej pieniędzy na działania i programy aktywizujące osoby niepełnosprawnePaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczy na ten cel w skali kraju blisko 280 milionów złotych. – Blisko 30 milinów więcej niż w 2018 r. – informuje wicewojewoda opolski.

O współpracy pomiędzy PFRON a organizacjami pozarządowymi, rozmawiano 8 maja w Opolu na specjalnej konferencji, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele licznych stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Organizatorami wydarzenia był opolski oddział PFRON przy współudziale wicewojewody opolskiego Violetty Porowskiej.

Jak pokazują statystyki w kraju funkcjonuje ponad 140 tysięcy organizacji pozarządowych z czego co czwarta reprezentuje interesy osób niepełnosprawnych.

- Dzięki dobrej współpracy z organizacjami łatwiej aktywizować osoby niepełnosprawne. Jest to zauważalne na rynku pracy. To jest nasza najistotniejsza funkcja. Na ten cel przeznaczamy również największe środki. To ponad 3,3 miliarda złotych, które przeznaczamy na dofinansowanie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Dzięki temu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych też cały czas wzrasta – komentował Tomasz Maruszewski, z-ca prezesa zarządu PFRON.
Wicewojewoda opolski zwróciła uwagę na wsparcie rządu na rzecz potrzebujących. - 1 stycznia ruszył fundusz solidarnościowy, którego celem jest wsparcie społeczne i zawodowe osób niepełnosprawnych. Na usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych wnioski złożyło 9 gmin. To Brzeg, Głuchołazy, Gogolin, Kluczbork, Kolonowskie, Nysa, Opole, Otmuchów i Paczków. Łączna kwota wnioskowanych na realizację tych usług wynosi ponad 405 tysięcy złotych – informowała.

 

 


Galeria


  •   Więcej pieniędzy na działania i programy aktywizujące osoby niepełnosprawne
  •   Więcej pieniędzy na działania i programy aktywizujące osoby niepełnosprawne

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 273
data aktualizacji: 2019-05-14 13:21:21
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone