do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Wojewoda przywiózł prezenty dzieciomWojewoda odwiedził dom dziecka w Lasowicach Małych. Podopiecznym placówki wojewoda wręczył Rakiety do badmintona, piłki, worki ze słodyczami oraz zapas masła i twarogu. – To wspólna inicjatywa – wyjaśniał. – Piłki ufundował Opolski Kurator Oświaty, słodycze Grupa Otmuchów, masło i twaróg mamy od OSM Olesno, a rakiety Opolski Urząd Wojewódzki. – mówił. – Cieszę się, że udało mi się zebrać tak szerokie grono darczyńców, to świadczy o tym, że wciąż jest wiele chęci do pomocy wśród ludzi – podkreślał.

- W okresie świątecznym ważne jest byśmy w sposób szczególny potrafili dziękować Bogu za dobro, jakie nas spotyka – mówił Adrian Czubak wojewoda opolski. – Myślę, że wyjątkowym i najlepszym sposobem okazywania wdzięczności jest dzielenie się tym, co mamy z potrzebującymi. – podkreślał.

Wojewoda złożył także życzenia wszystkim podopiecznym, dyrekcji oraz wychowawcom. – Życzę by ten czas był dla was bardzo szczęśliwy. Jestem przekonany, że troska, ciepłe serce i życzliwość z jaką na co dzień tutaj się spotykacie zaowocuje w waszym przyszłym, dorosłym życiu – mówił do dzieci.
- Dziękuję wszystkim pracownikom domu dziecka za wasze zaangażowanie, codzienne poświęcenie, które wiem, że często wymaga niezwykłej siły i wytrwałości. – mówił zwracając się do kadry.

Dom dziecka w Lasowicach Małych przeznaczony jest dla czternaściorga dzieci. Mają one do dyspozycji trzy duże pokoje, świetlicę z aneksem do nauki, komputery, aneks wypoczynkowy z telewizorem. Prowadzony jest przez powiat kluczborski. Znajduje się w budynku należącym do miejscowej parafii luterańskiej, która wspiera placówkę. W placówce pracuje czterech wychowawców, terapeuci, psycholog, pedagog, pracownik socjalny współpracujący z rodziną oraz pracownik gospodarczy.


Galeria


  • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
  • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
  • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
  • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
  • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
  • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
  • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 399
data aktualizacji: 2018-12-21 17:36:34
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone