do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo,
Od 25 maja 2020r. Opolski Urząd Wojewódzki wznawia bezpośrednią obsługę klienta. Z uwagi na trwający na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, wywołany zakażeniami wirusem SARS – CoV-2, wprowadza się następujące zasady obsługi i zachowania interesantów na terenie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego:
 1. Przed wejściem do gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego należy obowiązkowo zdezynfekować ręce i poddać się badaniu temperatury.
 2. Na terenie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego obowiązuje bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa (obowiązek nie dotyczy osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa).
 3. W trakcie oczekiwania petenci zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą bezpiecznej odległości wynoszącej co najmniej 1,5 m.
 4. Każdy, kto chce załatwić sprawę w Urzędzie, zobowiązany jest do ujawnienia swoich danych osobowych poprzez okazanie dokumentu tożsamości oraz wpisaniu do księgi ewidencji wejść do budynku.

Announcement

Dear Sir or Madam,
From May 25, 2020 Opole Voivodship Office is resuming direct customer service. Due to the ongoing epidemic in the territory of the Republic of Poland caused by SARS virus infection – CoV-2, the following principles of customer service and behavior are introduced in the building of the Opole Voivodship Office:
 1. Before entering the building of the Opole Voivodship Office, it is mandatory to disinfect your hands and undergo a temperature test.
 2. There is an absolute obligation to cover the mouth and nose on the premises of the Opole Voivodship Office (the obligation does not apply to persons who cannot cover their mouth and nose for health reasons).
 3. While waiting, petitioners are required to maintain a safe distance of at least 1.5 m between them.
 4. Everyone who wants to settle the matter in the Office is obliged to disclose their personal data by presenting an identity document and register in the book of records to enter the building.


Wojewoda przywiózł prezenty dzieciomWojewoda odwiedził dom dziecka w Lasowicach Małych. Podopiecznym placówki wojewoda wręczył Rakiety do badmintona, piłki, worki ze słodyczami oraz zapas masła i twarogu. – To wspólna inicjatywa – wyjaśniał. – Piłki ufundował Opolski Kurator Oświaty, słodycze Grupa Otmuchów, masło i twaróg mamy od OSM Olesno, a rakiety Opolski Urząd Wojewódzki. – mówił. – Cieszę się, że udało mi się zebrać tak szerokie grono darczyńców, to świadczy o tym, że wciąż jest wiele chęci do pomocy wśród ludzi – podkreślał.

- W okresie świątecznym ważne jest byśmy w sposób szczególny potrafili dziękować Bogu za dobro, jakie nas spotyka – mówił Adrian Czubak wojewoda opolski. – Myślę, że wyjątkowym i najlepszym sposobem okazywania wdzięczności jest dzielenie się tym, co mamy z potrzebującymi. – podkreślał.

Wojewoda złożył także życzenia wszystkim podopiecznym, dyrekcji oraz wychowawcom. – Życzę by ten czas był dla was bardzo szczęśliwy. Jestem przekonany, że troska, ciepłe serce i życzliwość z jaką na co dzień tutaj się spotykacie zaowocuje w waszym przyszłym, dorosłym życiu – mówił do dzieci.
- Dziękuję wszystkim pracownikom domu dziecka za wasze zaangażowanie, codzienne poświęcenie, które wiem, że często wymaga niezwykłej siły i wytrwałości. – mówił zwracając się do kadry.

Dom dziecka w Lasowicach Małych przeznaczony jest dla czternaściorga dzieci. Mają one do dyspozycji trzy duże pokoje, świetlicę z aneksem do nauki, komputery, aneks wypoczynkowy z telewizorem. Prowadzony jest przez powiat kluczborski. Znajduje się w budynku należącym do miejscowej parafii luterańskiej, która wspiera placówkę. W placówce pracuje czterech wychowawców, terapeuci, psycholog, pedagog, pracownik socjalny współpracujący z rodziną oraz pracownik gospodarczy.


Galeria


 • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
 • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
 • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
 • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
 • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
 • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom
 • Wojewoda przywiózł prezenty dzieciom

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 625
data aktualizacji: 2018-12-21 17:36:34
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone