do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

XVI Dni Seniora w OpoluW Opolu już po raz 16-sty odbywają się Dni Seniora. Podczas inauguracji imprezy uroczyście wręczono im klucze do Bram Miasta. Wojewoda opolski Ryszard Wilczyński przekazał na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów kolejną partię komputerów w ramach akcji „Komputer dla Seniora”. 

Sprzęt dla oddziałów PZERiI jest efektem apelu wojewody do instytucji publicznych, organizacji społecznych oraz sektora przedsiębiorstw o przekazywanie na rzecz Związku wycofywanego z użytku sprawnego sprzętu komputerowego lub peryferyjnego (w tym: monitorów, drukarek, klawiatur i innych). Celem inicjatywy jest wyposażenie struktur Związku w zestawy sprzętu komputerowego oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Przekazane podczas Dni Seniora komputery pochodzą z Fundacji PKO BP.

XVI Dni Seniora trwają od 16 do 19 maja. W programie występy amatorskich zespołów Seniorów, integracyjne zabawy, konkursy, badania ciśnienia krwi i poziomu cukru oraz rozstrzygnięcie konkursu „Apetyt na życie!”. Podczas tych wydarzeń Seniorzy otrzymają specjalnie dla nich przygotowaną gazetę "NTO dla Seniora", która powstała we współpracy z wojewodą opolskim. 


Galeria


  • XVI Dni Seniora w Opolu
  • XVI Dni Seniora w Opolu
  • XVI Dni Seniora w Opolu
  • XVI Dni Seniora w Opolu
  • XVI Dni Seniora w Opolu

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1641
data aktualizacji: 2014-05-16 11:32:23
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone