do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Z wizytą w Rodzinnym Domu Dziecka w PiątkowicachW domu jest ich trzynaścioro – tak wygląda rodzina Pani Agnieszki i Dawida z powiatu nyskiego, prowadzących rodzinny dom dziecka. Rodzinę odwiedziła wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Państwo Agnieszka i Dawid Szabłowscy od 16 lat są małżeństwem, a od roku 2018 prowadzą Rodzinny Dom Dziecka w Piątkowicach (pow. nyskim), gdzie wychowują jedenaścioro dzieci, z czego pięcioro własnych pociech. Wcześniej małżeństwo pełniło funkcję rodziny zastępczej niezawodowej.

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski odwiedziła rodzinę spod Nysy, aby osobiście podziękować małżeństwu za zaangażowanie w wychowanie gromadki dzieci. - Jak wiadomo, prezenty można wręczać do karnawału, skorzystaliśmy z tego z Panem Andrzejem Kruczkiewiczem, starostą nyskim i przy okazji wizyty w jednym z rodzinnych domów dziecka w powiecie nyskim wręczyliśmy domownikom drobne podarki – wyjaśnia wicewojewoda opolski.

Dzieci otrzymały słodkości oraz sprzęt sportowy, dzięki uprzejmości OSM Olesno, Grupie Otmuchów oraz Kuratorium Oświaty w Opolu, będącymi darczyńcami upominków.

 


Galeria


  • Z wizytą w Rodzinnym Domu Dziecka w Piątkowicach
  • Z wizytą w Rodzinnym Domu Dziecka w Piątkowicach
  • Z wizytą w Rodzinnym Domu Dziecka w Piątkowicach

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1450
data aktualizacji: 2019-01-17 12:39:38
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone