do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Zapraszamy do rozmów przy Wojewódzkim Okrągłym Stole Edukacyjnym- Jest to otwarte spotkanie, którego celem jest dyskutowanie o przyszłości polskiego szkolnictwa – podkreśla wicewojewoda opolski Violetta Porowska. Proponowany termin posiedzenia opolskiego WOSE to 28 sierpnia br.

W spotkaniu mogą wziąć udział przedstawiciele: samorządów, dyrektorów szkół, nauczycieli, samorządów uczniowskich, organizacji pozarządowych działających na rzecz oświaty oraz pracodawców. Wydarzenie będzie miało charakter roboczy i będzie się toczyło wokół dyskusji o nauczycielu, uczniu i rodzicu w systemie edukacji oraz jakości edukacji i nowoczesnej szkole.

Wicewojewoda opolski Violetta Porowska, podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem wicekuratora oświaty w Opolu Arturem Zapałą, podkreślała, że jednym z postulatów zgłoszonym podczas obrad Okrągłego Stołu była idea organizacji Wojewódzkich Okrągłych Stołów Edukacyjnych, którą poparł premier Mateusz Morawiecki.

Opolskie posiedzenie WOSE odbędzie się już 28 sierpnia w Sali. Im. Prezydenta L. Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza online, dostępnego na stronie internetowej: https://www.kuratorium.opole.pl/wojewodzki-okragly-stol-edukacyjny-zaproszenie/

- Do rozmów w województwach zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych, instytucji związanych z oświatą – podkreśla wicekuratora Zapała.

Tak jak debaty w Warszawie, wojewódzki stół koncentrować się będzie wokół dyskusji o nauczycielu, uczniu i rodzicu w systemie edukacji oraz jakości edukacji i nowoczesnej szkole.

Wnioski płynące z debat wojewódzkich posłużą Rządowi do wypracowania dalszych zmian w prawie oświatowym


Galeria


  • Zapraszamy do rozmów przy Wojewódzkim Okrągłym Stole Edukacyjnym
  • Zapraszamy do rozmów przy Wojewódzkim Okrągłym Stole Edukacyjnym

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 795
data aktualizacji: 2019-08-14 14:25:35
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone