do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Zapraszamy na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych z województwa opolskiegoCiężki sprzęt wojskowy, dynamiczne pokazy m.in. opolskich policjantów i straży pożarnej, wojskowa grochówka i gry oraz zabawy dla najmłodszych – to tylko część atrakcji pikniku militarnego, którego organizatorem jest wojewoda opolski.

Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych z województwa opolskiego – to najnowsza propozycja wojewody i wicewojewody opolskiego na nietuzinkowe rozpoczęcie obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 6 października br. od godziny 12.00 do późnych godzin popołudniowych na Błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka w Opolu, będzie można m.in. podziwiać ciężki sprzęt wojskowy, strażacki wóz gaśniczy, być świadkiem dynamicznych pokazów w terenie m.in. próby odbicia zakładnika przez grupę antyterrorystów. Łącznie w organizację pikniku zaangażowanych jest kilkanaście służb. Ale na tym nie koniec, na Błoniach nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci. – W przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zwracamy szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Bo wszyscy o tym wiemy, że o te bezpieczeństwo należy dbać na co dzień i do tego powołany jest szereg służb, których funkcjonariusze pełnią tę odpowiedzialną służbę – zauważa wojewoda opolski Adrian Czubak. – Dzisiaj chcemy Państwu pokazać jakie służby bronią naszej niepodległości, bezpieczeństwa oraz suwerenności. Tego, że każdy opolanin, każdy Polak ma komfort bezpiecznego życia – komentuje wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Jedną z atrakcji będzie m.in. pokaz stacjonarnego sprzętu logistycznego.
– W ramach pokazu przedstawimy pojazdy i maszyny. Przedstawimy również wyposażenie indywidualne żołnierzy i uzbrojenie. A dodatkowo będzie wypiekać chleb w piekarni polowej – zapewnia pułkownik Bogdan Drąg –z 10 Brygady Logistycznej w Opolu.

Opolska straż pożarna zaprezentuje umiejętności z zakresu ratownictwa wysokościowego. – Zaprosimy chętnych do spróbowania sowich sił na drabince speleo na wysokość ok. 12 metrów. Pokażemy również jak się zachować na wypadek pożaru tłuszczu – komentuje zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej str. bryg. Witold Trojnar.

Równolegle do pikniku, którego oficjalny start rozpocznie się o godzinie 13.00, na Auli Politechniki Opolskiej odbędzie się specjalna konferencja dotycząca m.in. działań Rządu RP na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli; działań wojewody opolskiego w zakresie przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym i usuwania ich skutków czy prezentacji programów profilaktyczno-edukacyjnych wojewody opolskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Zaproszenie wideo: https://youtu.be/lmIw3wXwNEg

 

 


Galeria


  • Zapraszamy na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych z województwa opolskiego
  • Zapraszamy na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych z województwa opolskiego


Pliki do pobrania
autor: Dziechciński Kamil, ilość wyświetleń: 15970
data aktualizacji: 2018-10-02 08:25:20
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone