do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Zapraszamy na setną rocznicę Odzyskania NiepodległościUroczyście, biało-czerwono i ciekawie. Obchody w regionie stulecia niepodległości Polski będą wyjątkowe.

To niezaprzeczalnie najważniejsze święto w roku 2018. Prezydent RP Pan Andrzej Duda zapowiedział, że zależy mu na tym, aby każdy Polak – niezależnie od wielkości miejscowości w której żyje, mógł włączyć się do wspólnego świętowania. Z tej okazji inicjatyw lokalnych, także w regionie Opolszczyzny, nie brakuje.

Do wspólnej celebry zaprasza wojewoda i wicewojewoda opolski. 7 listopada ponad 60 osobom z regionu, wojewoda wręczy odznaczenia Premiera RP – Medale 100 lecia Odzyskania Niepodległości.  Wydarzenie to połączone będzie z koncertem zespołu muzycznego z Grodkowa oraz występem Teatru „Nie Teraz” z Tarnowa. Uroczystość ta odbędzie się w Państwowej Szkole Muzyczne I i II stopnia w Opolu.

9 listopada wojewoda opolski złoży kwiaty w miejscach szczególnych ze względu na walkę o niepodległość. Będą to: Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Kamień Śląski, Obrowiec. 

Nie będzie to jednak jedyna uroczystość tego dnia. Tuż po godzinie 17.00 odbędzie się koncert pn. „Droga do Niepodległości”. Na deskach opolskiej szkoły muzycznej zaprezentują się jej uczniowie oraz wychowankowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wierzbicy Górnej.

10 listopada w Brzegu odbędzie się piknik pn. „Służymy Niepodległej”, którego organizatorem jest Minister Obrony Narodowej oraz Wojewoda Opolski.

11 listopada w Opolu będą miały miejsce liczne wydarzenia, związane z odzyskaniem niepodległości Polski w 1918 r. Szczegółowy harmonogram w zał. poniżej.

Serdecznie zapraszamy!


Galeria


  • Zapraszamy na setną rocznicę Odzyskania Niepodległości

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1748
data aktualizacji: 2018-11-05 08:43:42
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone