do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Zwiększyła się dostępność na badania na TK i MRIDzięki zniesieniu limitów, kolejki na badanie tomografem komputerowym i rezonansem magnetycznym, mają się zmniejszyć także dla pacjentów oczekujących na operację zaćmy.

O zmianach poinformowano wczoraj w Nysie, podczas konferencji prasowej w Szpitalu Powiatowym im. Błogosławionej Siostry Elżbietanki Marii Market. Oprócz dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia w regionie, sytuację mają poprawić także nowe punkty świadczenia usług medycznych.

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski zaznaczyła, że zmiany to efekt dobrej pracy Rządu. - W powiecie nyskim, jeżeli chodzi o rezonans magnetyczny, uruchamiamy dwa dodatkowe miejsca; w tym szpitalu, w którym jesteśmy, a także w Głuchołazach. Rozładowujemy kolejki. Rząd Prawa i Sprawiedliwości o ochronie zdrowia myśli w absolutnie poważny sposób, pokazuje, że jest rządem rozsądnym, ale też bardzo troskliwym – podkreślała.

Z dodatkowej pracowni tomografu komputerowego można korzystać w 116. Szpitalu wojskowym w Opolu. Na operację na zaćmę można od teraz udawać się do placówek w powiecie krapkowickim i kluczborskim.

 

Foto. Radio Opole 
 

 

 


Galeria


  • Zwiększyła się dostępność na badania na TK i MRI

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 799
data aktualizacji: 2019-08-02 13:21:34
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone