do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Życzenia z okazji Święta Straży GranicznejOjczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek – Cyprian Kamil Norwid

Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze, Pracownicy Straży Granicznej!

Z okazji Państwa Święta, które przypada na 16 maja, pragnę złożyć Wam wyrazy szacunku i podziękowań za służbę na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej oraz Jej mieszkańców.

To dzięki Państwa profesjonalizmowi, zaangażowaniu, polska Straż Graniczna budzi zaufanie Rodaków, gdyż każdy z nas wie, że dzięki Waszej Służbie, możemy czuć się bezpiecznie, a granice naszej Ojczyzny są nienaruszalne.

Chylę czoła dla Ojców założycieli Straży Granicznej, którzy w okresie międzywojennym dążyli do utworzenia formacji, chroniącej granice odrodzonej Polski.

W dniu Święta Straży Granicznej nie sposób zatem wymienić Komendantów SG II RP:  gen. bryg. Stefana Pasławskiego, gen. bryg. Jana Tomasza Jur-Gorzechowskiego czy gen. bryg. Waleriana Czumę. Powstanie Straży Granicznej w 1928 r. zakończyło okres tymczasowości i ciągłych reorganizacji. Niech Ich postawa będzie dla Państwa wzorem.

Dziś, mierzycie się Państwo z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest panująca na świecie pandemia. Przywrócenie kontroli na granicach Unii Europejskiej, wymagała od Państwa zmożonego wysiłku oraz pełnej mobilizacji. Ale udało się – tym samym, po raz kolejny wykazaliście się Państwo pełnym profesjonalizmem oraz postawą patriotyczną, zapewniając bezpieczeństwo Polsce.

Szanowni Państwo, raz jeszcze dziękuję za Państwa postawę. Życzę Wam satysfakcji z pełnionej Służby oraz sukcesów na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Słowa uznania kieruję także do Państwa Rodzin, które wspierają Was w niełatwej Służbie na rzecz Ojczyzny.

 

 

Adrian Czubak

Wojewoda Opolski


Galeria


  • Życzenia z okazji Święta Straży Granicznej

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 270
data aktualizacji: 2020-05-16 10:18:48
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone